ГЛАВНОЕ В НОМЕРЕ:
27.011.2015
ПОДВИГ ИССЛЕДОВАТЕЛЕЙ ПОТАНИНЫХ

27.011.2015
Президент подписал новый Трудовой кодекс Казахстана

27.011.2015
Институт семьи в Казахстане переживает кризис

ВНИМАНИЕ:
ПОИСК НА САЙТЕ
РЕКЛАМА
ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ:

2015-06-19 00:51:38 зухра:
молодец Гафур! мне понравилась твоя статья, как всегда далеко идущие планы, уверена на все сто процентов сбудутся, много позитива и как говорят мысли материальны, удачи здоровья, тебе и всем твоим родным!!

2015-06-15 10:27:15 Гость_409:
Настоящий мужчина! Как здорово сказал про уважение к женщинам. Такие наверное воспитывались только в СССР. Сегодня такого истинно мужского взгляда на жизнь не встретишь! И очень жаль!

2015-06-15 10:25:12 Гость_218:
До сих пор не понимаю зачем такой экзамен: тупая зубрежка, которая сводит с ума. Сколько негатива от учителей в адрес своих учеников. Стресс для детей и боязнь потерять свое место педагогов - вот что такое ент

2015-06-15 10:24:27 Гость_774:
Да правильно говорит юрист! Сталина на нас нет!

2015-06-15 10:22:15 Гость_692:
бла бла бла! проводят балтают. Если бы с душой и ответственностью делали свое дело или беспокоились о детях половину суицидальников не пришло бы к этому

2015-06-15 10:22:10 Ляйля:
Честь и хвала тем. кто не останавливается перед трудностями и с честью их преодолевает. Перед такими, как Гафур Мнирович Бикташев.

2015-06-15 10:20:03 Гость_131:
Статью прочла на одном дыхании. Очень очень познавательно и интересно.

2015-06-15 10:19:51 Гость_774:
о дааааааааааааа я как сейчас помню сколько нервов было при подготовке и сдаче. Ужас просто!

2015-06-15 10:17:34 Гость_740:
Если ужесточить наказание. то не факт, что невиновных не попадут под раздачу. другой вопрос, что надо с детства с детьми работать, чтобы не было насильников и их жертв.

2015-06-15 10:15:11 Гость_895:
Как будто ребенку больше не откуда черпать информацию, кроме желтой прессы? А родители куда смотрят? А психологи в школе? А классные руководители? Проще обвинить кого угодно, но не себя или свое чадо, которое давно от рук отбилось???

2015-06-15 09:53:18 AIDA:
Герой статьи очень интересный человек. Такие люди пример для многих. читали на одном дыхании

2015-06-15 09:51:31 AIDA:
Кері кетпей, ілгері жүруіміз керек. қалыптасып кеткен жүйеге қарсы тұру қиын, елдің санасы өзгермей, ештеңе өзгермейд.

2015-06-08 14:29:50 Гость_746:
Ұстаздың оқушыларды тәрбиелеудегі ұстанған жолы дұрыс.

2015-06-08 10:31:11 Гость_515:
Қандай керемет! 30 жылдан сон шәкірті ұстазы мен мектебін еске алған! Өскен ортасына бұдан асқан бақыт жоқ, келешекке үлгі боларлық жандар!

2015-06-08 10:19:54 Ляйля:
Нет пророка в своем отечестве! Особенно при жизни!!!

2015-06-08 10:17:21 Гость_136:
Интернет - это зависимость, но если честно, то в последнее время устаешь от него, от общения с друзьями: если не ответил на их фото или не лайкнул, так столько слов... Жуть какая-то, зачем все эти фотки? Не понять тем, кто любит чтоб жизнь текла своим чередом, а не на глазах у многочисленной Интернет-публики...

2015-06-08 10:13:59 Гость_130:
А вот правда, смотришь на подростков и звезд - страшно становится: куда не пойдут все фотают и в Интернет! Жутко как-то, у них нет личной жизни, какая-то доступная....

2015-06-08 10:13:31 Гость_130:
А вот правда, смотришь на подростков и звезд - страшно становится: куда не пойдут все фотают и в Интернет! Жутко как-то, у них нет личной жизни, какая-то доступная....

2015-06-08 10:09:41 Гость_780:
Чем отличается молодой предприниматель от пожилого? Это какая-то дискриминация получается. Дескать, я молод и вот открыл бизнес, теперь хочу чтобы у меня были условия для его развития.!!! А как же конкуренция? Что это за специальные условия?

2015-06-08 10:09:39 Гость_195:
Балалар әдебиетіне өз үлестерін косатын жастарымыз коп болсын!

АРХИВ НОВОСТЕЙ:
РЕКЛАМНЫЙ БЛОК:
ОПРОС:

Архив голосований

ҚҰРМЕТТІ ОҚЫРМАН!

Бұл сіздің рухани жан серігіңіз сырлас досыңыз. Осы газет арқылы Сіз өз шығармашылығыңызды, тәжірибеңізді қалың көпшілікпен бөлісе аласыз. Облыс көлеміндегі денсаулық саласының тыныс-тіршілігімен танысып, ақпараттар айдынында өз қажетіңізге жарар мағлұматтарды дер кезінде ала аласыз. Ендеше, қапы қалмаңыз, қадірлі оқырмаң! Жазылым бағасы:
6 айға - 1530 тенге;
1 жылға - 3060 тенге;
Индекс - 66111
Газетке кез-келген "Казпошта" бөлімшелері арқылы жазыла аласыз.

ВАШЕМУ ВНИМАНИЮ!

Уважаемые педагоги и читатели!
Газета "Білім шапағаты" является изданием, деятельность которого посвящена публикации материалов учителей и педагогов
В связи с этим редакция газеты намерена публиковать для своих подписчиков их аттестационные, квалификационные работы, а также поздравления и пожелания. Для публикации научно-квалификационных трудов на страницах нашей газеты необходимо наличие подписной квитанции (корешка) на газету "Білім шапағаты" с местных отделений "Казпочты".

ПОГОДНЫЙ ИНФОРМЕР:


НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Публикуемый материал

Бисерден қазақтың ұлттық киімдегі жігіт пен қыз бейнесін тігу

01.04.2011 Просмотров: 2113 Комментариев: 1

Сабақтың мақсаты: оқушыларға бисерден бұйым жасау әдістері туралы түсінік беру, үйрету.
Дамытушылық мақсаты: бисермен бұйым жасау арқылы қол икемділігін дамытуға кәсіптік бейімділігін қалыптастыру, іскерлік өнерге баулу.
Тәрбиелік мақсаты: оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.
Сабақтың түрі: сарамандық.
Сабақтың көрнекілігі: моншақ, бисер, стеклярус, бұйымның бірнеше үлгілері, кестелердің жасалу түрлері, материалдар мен құрал-жабдықтар: бисер, ине, жіп, мата.
Пәнаралық байланыс:тарих, сызу, математика, бейнелеу өнері.
Сабақтың өту барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі;
2. Өткен сабақ сұрау;
3. Жаңа сабақ;
4. Сарамандық жұмыс;
5. Білімдерін бағалау;
6. Үйге тапсырма;
Жаңа сабақ:
Сабақтың мазмұны мен барысы:
Адам баласы ертеден тұрмыс орнын, киімдерін әдемілеуге тырысты.Бисерді әр халық өзінше таныған. Бисердің отаны ежелгі Египет, бұл жерде түрлі-түсті шыныдан моншақтар да жасалған. XV ғасырда және XVI ғасырдың басында бисер өндірісі ерекше дамыған. Қазір бисер өру дәстүрі қайта сәнге кірді, өнер саласында бисердің қолдану аясы үлкеюде. Бисермен жұмыс істеу арқылы сендер оның өте алуан түрлі екенін білдіңдер. Қазіргі кезде бисерлерді, негізінен, әшекей бұйымдар ретінде қолданады.
Бисерге сипаттама: түріне қарап бисерді: қарапайым, жай бисер, стеклярус, рубка, богема бисері деп бөледі.
Бисер ол- кішкентай ортасында тесігі бар шариктер. Түстері әр түрлі. Құрамына қарай бисер шыныдан және металдан жасалған болып бөлінеді. Ал өңделуіне қарай тұтас боялған немесе шаңдатылған күңгірт не құбылмалы түсті болады. Біздің бүгінгі сабағымызда бисерден қазақтың ұлттық киімдегі жігіт пен қыз бейнесін тігеміз.
1.Бисерден сүйкімді бояуларын алу үшін түстер таңдай білу керек.
2.Бисердің арнайы инесі бар. Ол өте жіңішке №1 болуы керек, жұмыс үстінде бірнеше ине қолданған дұрыс.
3.Бисермен бұйым жасағанда бір-біріне нығыз іліну керек. Жіпті қатты тартуға, керісінше бос қоюға болмайды. Бұйым тегіс түспейді. Егер бұйымнан қате тапсаңыз ерінбеңіз, сөгіп қайтадан қатеңізді түзетіңіз.
4.Техникалық орындалуына қарай:
1.Мата таңдаймыз.
2.Матаға суретін түсіреміз.
3.Әр түрлі түсті бисер таңдаймыз.
4.Ине-жіп.
Қорытынды бөлім: Бисермен әдемі бұйымдар жасау көп уақытты талап етеді, бірақ әдемілік үшін уақытты қиюға тура келеді. Көрме ұйымдастырып, ұтымды шығармашылық жұмыстарды талапқа сай екеніне сараптама жасаңдар.

Автор: С.К.КАРБОЗОВА, Балпық би кентіндегі қазақ орта мектеп-гимназиясының II-санатты технология пәнінің мұғалімі Көксу ауданы

Версия для печати

Другие новости

Комментарии


акнпсн2012-07-07 17:44:06# 3960

жаман

Ваш комментарий:

Ваше имя: (не менее 3 знаков)


Сообщение:


Ваш IP адрес: 54.91.120.114

Код:



обновить код